Cztery łapy w Polsce

Przeczytajcie i weźcie pod rozwagę. Mnie ruszyło nad wyraz.

Po pierwsze:

http://www.polskieradio.p…ego-zabijac-psy

Po drugie:

“Zgodnie z zarządzeniem z 23 listopada eutanazja zdrowych psów jest sankcjonowana. Nad czworonogami, które zakończyły pracę nie przewiduje się żadnej opieki. Sprawa dotyczy specjalnie wyszkolonych psów, które pomagają celnikom znajdować narkotyki i papierosy z przemytu. Jest ich w służbie celnej ponad sto.

Teraz życie zwierząt, które przejdą na emeryturę, będzie zagrożone. Nie chodzi tylko o stare zwierzęta. Zdarza się, że nawet młode psy wyszkolone do wykrywania np. niedozwolonych substancji muszą zakończyć pracę, bo tracą węch – twierdzą celnicy.”

Po trzecie:

,,Jak podaje portal celnicy.pl “,zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów, pies może zostać wycofany ze służby nawet gdy jest zdrowy, ale np. jest za stary, utraci węch, wzrok, słuch, zajdzie konieczność nowego przeszkolenia. Jeżeli przewodnik nie będzie mógł podjąć opieki, nie znajdzie się inny zainteresowany wykorzystaniem psa, nikt nie zechce go kupić to Dyrektor Izby Celnej MUSI przekazać psa do punktu weterynaryjnego w celu eutanazji. Nie przewiduje się żadnej możliwości powierzenia opieki nad psem ani pokrycia kosztów wyżywienia i leczenia. Zarządzenie ma charakter polecenia służbowego, które dyrektor jest zobowiązany wykonać”.

Po czwarte:

Jak powiedziała w rozmowie z “Rzeczpospolitą” Sylwia Stelmachowska z Ministerstwa Finansów “pojęcie eutanazja oznacza wyłącznie uśmiercenie istoty nieuleczalnie chorej i cierpiącej”. – Decyzja o uśpieniu psa podejmowana jest na podstawie orzeczenia lekarza weterynarii, którego wiąże ustawa o ochronie zwierząt”

Po piąte:

Nie potrafię znaleźć w tym rozporządzeniu ani słowa o psach nieuleczalnie chorych!
Po szóste:

Podpisz, jeśli uważasz,że należy się buda i micha czterem łapom, które służyły wiernie :

http://www.petycje.pl/pet…janie_psow.html

_________________
kroplą miodu pocieszamy błaznów
lub sami z sobą rozgryzamy liść mięty

Jeden komentarz do “Cztery łapy w Polsce

 1. Ewa Korczyńska

  Jest o okrutne i niesprawiedliwe , wstrząsnęło mną bardzo. Sądzę, że każda osoba kochająca zwierzęta , czyli taka, która zasługuje na miano
  ,, człowiek ”
  jest poruszona i oburzona kolejnym złym rozporządzeniem naszych władz .
  Łączę się w proteście całym sercem . .
  ……………………………………………

  Kretyni i okrutnicy karmią się ambrozją ,a my przeżuwamy gorycz .

  Ewa

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *